משאבת מים חשמלית לבניין היא דבר חשוב במיוחד. יש מגוון סוגים של משאבות מים חשמליות לבניינים ולכל אחת יש מטרה שונה. ישנן משאבות שמטרתן היא להקטין את לחץ המים וישנן משאבות שמטרתן היא להגביר את לחץ המים. חוץ מזה, יש משאבות מיוחדות שמטרתן העיקרית היא לדאוג לשאיבה של מי הביוב או לנקז את מי הגשמים של הבניין. קיימות מספר שיטות פעולה למשאבות: סוג הפעולה הראשון מתבוסס על מיכל,שעון ומנגנון שאיבה, אשר אחראי על להראות עץ מד הלחץ, משאבות מסוג זה עובדות על לחץ תוך כדי השאיבה. סוג שני של פעולה מתבסס על בקרה אלקטרונית, שמוצמדת ישירות אל המשאבה.

משאבת מים חשמלת שמעודדת הגברת זרימת המים בברזים

השימוש העיקרי של משאבת מים חשמלית לבניין הוא הגברת לחץ מים. בהמון מקרים המשאבות יותקנו במקומות, בהם זרימת המים בברזים היא חלשה. לדוגמא, בבניינים חדשים מראש משאבות חשמליות יותקנו כדי ליצור לחץ מים תקין בבניין ולא להגיע למצב של לחץ מים חלש. יש אפשרות להתקין משאבות מים שקטות, שלא מפיקות רעשי רקע מיותר ומפריעים באיכות וחיי התושבים. ישנן משאבות קטנות, שמתאימות לשימוש ביתי וישנן משאבות גדולות שמתאימות להתקנה בבניינים של מגורים.

מניעת הצפה של מי ביוב וגשמים בזכות משאבות מים חשמליות

קיים סוג אחר של משאבת מים חשמלית לבניינים, שמטרתה היא בעצם לשאוב מי הביוב והגשמים. ישנה אפשרות לבצע התקנה של מערכות שאיבה לניקוז, שלא מפיקות שום רעשים בזמן פעולה. משאבה מסוג זה היא פתרון מצוין, היא מסייעת למניעת הצטברות של מי ביוב וגשמים בתוך מרתף הבניין. משאבות מים חשמליות מסוג זה מותקנות בתוך חלל מיוחד, שעבורו חייב להקצות מקום במרתף הבניין. בתוך בניין שבו יש קומות רבות, חשוב להתקין את מערכות השאיבה, ששואבות ומבצעות סינון בתוך מי הביוב ובכך מונעות הצטברות של שומנים ולכלוכים.