מקטין לחץ מים, הינו מכשיר שמטרתו לווסת ולהקטין את לחץ המים. באמצעות המווסת, ניתן להקטין את לחץ המים לגובה הרצוי לכם. אתם יכולים לכוון את מידת זרימת המים אותה אתם צריכים. את המווסת, מחברים אל ברז המים הראשי. הרכבת המקטין אינה מסובכת, וניתן להבריג בקלות אל הברז הראשי. מקטין לחץ המים, עובד על ידי כך שמקטין את לחץ המים בעת ירידת המים. המקטין, הינו מסנן המחובר אל שעון, אותו מחברים אל ברז המים הראשי. מקטיני לחץ המים מגיעים לטמפרטורה מקסימלית של עד 70 מעלות צלזיוס. ישנם סוגים שונים של מקטינים, המווסתים את עצמם לפי סוגים שונים של עוצמות זרימה.

חיסכון בהוצאה החודשית של מים:

השימוש במקטין לחץ מים, יביא לכם חיסכון בהוצאה החודשית של חשבון המים. לפעמים, יש זרימה של לחץ מים מוגברת יותר ממה שצריך. למשל, בעת שטיפת ידיים, אין צורך בלחץ מים מוגבר. כאשר מווסתים את לחץ המים, מבזבזים פחות מים ממה שתכננו. כל טיפה מצטרפת לעוד טיפה, ובסוף החודש נגלה שחסכנו כמות יפה של מים בגלל הקטנת לחץ המים, וגם בהוצאה החודשית על חשבון המים. פתרונות של הקטנת לחץ מים, יעילות במיוחד בבתים ישנים, בהם יש צינורות ישנים רחבים יותר, הגורמים ללחץ מים מוגבר מיותר. ישנם סוגים של מקטיני לחץ מים, בהם ניתן להשתמש בשימוש ביתי, מבלי שתהיה השפעה על זרימת המים של שאר דיירי הבניין.

חיסכון בהוצאות על חשבון המים בגינה:

הקטנת לחץ מים חשובה מאוד במים המוזרמים אל הגינה. לא מומלץ שיהיה לחץ מים מוגבר בטפטפות המשקות את הגינה. גם כאשר משקים את הגינה עם צינור, חשוב מאוד לשמור על ויסות לחץ המים ומינון מדוייק של השקייה, ולא מומלץ שיהיה לחץ מים חזק מדי, שיביא לזרימה מוגברת של המים בצינור, שיתפרצו בבת אחת. לכן, חשוב מאוד להתקין בברז הראשי של הבית הפרטי או בבניין מקטין לחץ מים. חשוב גם לשים מקטין לחץ מים בברז של הגינה. כאשר מתקינים את המקטין בגינה של הבניין המשותף, יהיה גם חיסכון בהוצאות לתשלומי ועד בית עבור גינון.

מהו מקטין לחץ מים