מגביר לחץ מים, הינו משאבה קטנה המחוברת אל ברז המים הראשי, שנועדה לבצע הגברת לחץ מים הזורמים בברז. משאבה זו, משמשת כמעין כלי לאגירת מים, על ידי כך שהמשאבה שואבת את המים בלחץ מסויים, אוגרת, ומשחררת את המים לצינורות בלחץ גבוה יותר. מכונות אלו הינם משוכללות, ומורכבות מכמה סוגים שונים של חלקים, הפועלים בעת ובעונה אחת. הזרמת המים בלחץ גבוה יותר, גורמת לזרימה מוגברת יותר של מים בברזים. ישנם סוגים שונים של מגבירי לחץ מים, שנועדו לשימושים שונים. חשוב להתאים את סוג המגביר, אל סוג השימוש הנדרש.

הקץ לזרם מים נמוך ודליל:

הסיבה העיקרית בגללה יתקינו מגביר לחץ מים, היא בגלל זרם מים נמוך ודליל היוצא מן הברז. תופעה זו, קיימת בהרבה מאוד בתים ישנים עם צנרת ישנה המתבססת על מערכות אינסטלציה ישנות. כאשר נבדקו כל האפשרויות היכולות לגרום למצב זה, ונמצא שמצב הברז תקין, ואין בו תקלות, מומלץ להתקין מגביר לחץ מים. קשה יותר השימוש במים כאשר זרם המים במטבח המיועד לשטיפת כלים או שטיפת ידיים הינו דליל. חשוב מאוד שיהיה גם לחץ מים תקין בחדר המקלחת. כאשר קונים דירה חדשה מפרויקט, כדאי לקנות דירות בהם כבר התקינו אמצעים להגברת לחץ המים בעת הבנייה.

מהו מגביר לחץ מים

פתרון יעיל לדיירי קומות עליונות:

בבניינים מסוימים, ובמיוחד בבניינים ישנים, זרימת לחץ המים אל הקומות האחרונות תהיה נמוכה. לכן, בבניינים אלו, חשוב מאוד להתקין משאבות להגברת לחץ המים. לפעמים, יקצו בתוך הבניין חדר מיוחד להתקנת משאבות להגברת לחץ מים. בדירות מסויימות בקומות אחרונות, מומלץ להתקין מגביר לחץ מים המיועד לשימוש ביתי. ישנם משאבות מיוחדות, המסייעות להרים את זרם המים, ולעזור למים לזרום בצורה חזקה אל הקומות העליונות. לעיתים, יהיה זה הפתרון היחידי לפתירת בעיית לחץ מים נמוך בבניינים מסויימים. בבנייה החדשה, חושבים מראש על בעיה זו, ובמיוחד בבנייה של בניינים רבי קומות. ולכן יתקינו מראש בעת הבנייה משאבות מיוחדות שמטרתן להגביר את זרימת לחץ המים, וכך בכלל לא תיווצר בעיה של לחץ מים נמוך בקומות הגבוהות.