מאגרי מים הם בכלים של פלסטיק או בטון המונחים על הקרקע או על גג בניין. מאגרי מים אלו, אינם משמשים במהלך היום יום אלא רק בזמנים חריגים בהם צריך כמות מים גדולה. מאגרי מים משמשים למשל כאשר יש שריפה ויש צורך במים רבים על מנת לכבותה, או, לחליפין משתמשים במאגרי מים כאשר לחץ המים שמספקת העירייה נמוך מדי מסיבות שונות.

הבעייתיות של מאגרי המים

הביעה הגדולה של מאגרי המים, היא, העובדה שהמים יושבים בתוך המאגר ללא שימוש לפעמים לתקופה ארוכה מאוד. כיוון שהשימוש באותם מאגרי מים הוא רק בזמנים חריגים, ולכן צריך לתחזק ללא הרף את אותם מאגרי מים שיש בבניין. לעיתים אף עלול להיווצר זיהום של המים כתוצאה מלכלוך שחדר אל המים.

משאבה טבולה לביוב

כיצד נוצר הזיהום בתוך מאגרי מים

זיהום נוצר במאגרי מים כתוצאה מהעובדה שאין תחלופת מים במאגר. על כן כל חדירה של לכלוך עלולה לזהם את המאגר. מאגרי מים חשופים למגוון השפעות מזהמות החל בלכלוך החודר למאגר ומזהם אותו, ועד לחיות קטנות שגם הם יכולות לחדור ולהיכנס אל תוך מאגרי מים ולזהם אותם.

זיהוי של זיהום במאגר צריך להיעשות על ידי בעל מקצוע. חברתנו תשמח להעמיד לרשותכם שירות זה של זיהוי הבעיה וטיפול בה.

אז מה צריך לעשות כדי למנוע זיהום של מאגרי מים

חשוב לדאוג לאיטום תקין של המאגר ואטימת כל החורים והסדקים השונים שיש לעיתים בדפנות מאגרי מים. האטימה של מאגרי מים צריכה לעשות על ידי ספוגים ורשתות שימנעו מחרקים שונים את האפשרות של כניסה למאגר וכן צריך גם למנוע דליפה מהמאגר. דליפות הן גורם מספר אחת לזיהום של מאגרי מים. תחזוק נכון של מאגרי מים מונע את הזדהמותם וכך הם מחזיקים לאורך זמן.

טיהור מאגרי מים

חובה אחת לשנה לבצע טיהור של כול מאגרי מים. לא משנה מה מצב המים שלהם אם הם מזוהמים ואם הם לא מזוהמים. עבודה זאת צריכה לעשות אך ורק על ידי מקצוענים המוסמכים לכך חברתנו מתמחה בטיהור ואחזקת מאגרי מים ואנו נטהר את המאגר עבורכם בצורה טובה מקצועית ויעילה.