פתרון לבעיית לחץ מים נמוך בבית

יש לכם זרם מים חלש במקלחת? אין מים חמים גם לאחר שהדלקתם את הדוד במשך שעות ארוכות? בעיות לחץ מים נמוך נפוצות מאוד בישראל, אתם לא לבד. הגברת לחץ מים היא הליך שגרתי שמתבצע בבתים רבים.
הגברת הלחץ מתבצעת לרוב באמצעות משאבות חשמליות שמותקנות בצנרת. בכדי להתקין את המשאבות יש צורך באנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, לא כדאי לנסות לעשות זאת בעצמכם. הערכת מצב מקצועית של איש מקצוע חיונית להצלחת התהליך. איש המקצוע בוחן את הצנרת, מגלה מדוע ישנו זרם מים כה חלש ומציע פתרונות מתאימים. משאבות לחץ מים הן רק פתרון אחד מתוך רשימה ארוכה של פתרונות אפשריים.

סיבות ללחץ מים נמוך

קיימות בעיות רבות שדורשות הגברת לחץ מים, אך ישנם מספר גורמים נפוצים שמופיעים בשלב זה או אחר כמעט בכל בית.
סתימה חלקית של הצנרת היא גורם עיקרי לזרם מים נמוך. כאשר הצנרת סתומה בעקבות אבנית או לכלוך המים לא מצליחים לזרום בתוכה בחופשיות. ללא טיפול מתאים הבעיה תחריף עד לפיצוץ בצנרת. גורם נוסף שמביא לתופעה הוא תכנון לקוי של הקבלן באספקת המים בבניין. הדירות לא מקבלות אספקת מים זהה, ישנן דירות עם זרם מים חלש מאוד אל מול אחרות שמתהדרות בזרם מים חזק.

הגברת לחץ מים בבית

הגברת לחץ מים אבחון ופתרונות בקומות העליונות

דיירי הקומות העליונות בבתים משותפים סובלים לעתים קרובות מבעיות זרימת מים. כאשר המים מתבקשים לטפס בצינור 5 או 4 קומות הזרם לא יהיה חזק ללא משאבות לחץ מים. בכדי לפתור את הבעיה נוהגים קבלנים רבים להציג מיכל אגירת מים על גג הבניין. אם יש לכם מכל כזה כדאי לבחון האם הצנרת סביבו תקינה. ברז מים ראשי בבניין שלא נפתח עד הסוף יוכל גם כן לגרום לזרימה נמוכה. חבל יהיה להתפשר, זרם מים חלש פוגע באיכות החיים שלכם שלא לצורך.

איך אפשר להגביר את זרם המים בבית?

אנשי המקצוע המובילים בתחום יוכלו לפתור כמעט כל בעיה. אבחון נכון הוא הצעד הראשון לקראת הפתרון.
אל תמהרו להחליף את הצנרת כולה או לרכוש משאבה יקרה ללא אבחון של איש מקצוע בעל ניסיון. קיימות היום מערכות הגברת לחץ מים שלא דורשות את החלפת הצנרת או שבירת כמה תכניות חיסכון. מדובר במערכות חכמות שמתבססות על משאבות. המערכת מגבירה את זרם המים רק כאשר יש צורך בכך ומונעת למעשה בזבוז מיותר של מים. זרם מים חזק עשוי לבוא לידי ביטוי כואב בחשבון המים שלכם.