מתי נדרשות משאבות מים

משאבות מים נדרשות במגוון רחב של מצבים, הן ברמת הפרט ומשק הבית והן ברמת הכלל. משאבות מסוימות חייבים להתקין עוד בזמן הקמת המבנה, והן חלק אינטגרלי מהמערכות השונות, האחרות או המשלימות, כגון ביוב, צנרת מים, ברזים או חשמל. משאבות מסוג אחר הינן משאבות ניידות ומיטלטלות, שניתן לחבר אותן בקלות אפילו למערכת קיימת או שהן פועלות בנפרד, על בסיס גנרטור או סוללה המספקת את כוח השאיבה.

משאבות נדרשות להגברת לחץ

משאבות להזרמת מים בצנרת ניתן להתקין בנקודות שונות, על פי הצורך. למשל, כאשר צנרת מותקנת בשיפוע ויש לעזור למים לזרום הלאה. בנוסף, משאבות מים להגברת הלחץ נדרשות גם להתקנה במבנים רבי קומות, כאשר הספק הזרימה נמוך מדי. בנוסף, משאבות להגברת לחץ נדרשות בצנרת ישנה, כאשר קוטר הצינורות יורד בשל אבנית שהצטברה.

משאבות שדואגות לפינוי הצפות

סוג אחר של משאבות מים, מלבד אלה שנועדו להגברת הלחץ נדרש כאשר מתרחשת הצפה בלתי צפויה. לדוגמא, בעונת החורף והגשמים נדרשות שאיבות עקב היקוות מים בנקודות נמוכות. משאבות נהוג להתקין באופן קבוע בבניינים וכן בחניונים תת קרקעים, במרתפים. משאבות בעלות גלאים יכולות לפעול באופן אוטומטי, כאשר מתגלה הצפה, אפילו ללא הפעלה יזומה.

משאבות למערכות כיבוי אש

צוותי כיבוי אש משתמשים במשאבות שמעבירות את סילוני המים לגבהים עצומים. משאבות מסוימות מותקנות ברכבי הכיבוי אך ישנן כאלה שמותקנות כחלק ממערכות אוטומטיות לכיבוי אש. הספק המשאבה מותאם לכמות המים שרוצים להעביר לכל יחידת זמן.

משאבות לבריכות שחיה

בבריכות שחיה פרטיות או ציבוריות נהוג להתקין משאבות שמיועדות לשפר את סירקולציית המים. המשאבות מעבירות את המים דרך מערכת סינון כך שהמים יהיו תמיד נקיים. כמו כן זו מערכת שמסייעת בשמירה על טמפרטורת מים נדרשת. בנוסף, משאבות יכולות לסלק שלוליות של מים שמצטברות מעל לכיסויי בריכה סטנדרטיים (לרוב אלה משאבות מים שקועות).

זקוקים לשירותי שאיבה מקצועיים, משאבות איכותיות או שירותי ניקוז? פנו אלינו בכל עניין שכזה ונשמח לעזור. ברשותנו גם משאבות הסקה, משאבות הדרגתיות, פתרונות למילוי מאגרים וניקוזים.